Man bliver pĆ„ forhĆ„nd oplyst om, at der ikke foreligger mulighed for kĆøb af mad ud over morgenmaden. Den er til gengƦld helt fantastisk; der bliver dƦkket et fint og velassorteret bord, af en yderst imĆødekommende vƦrtinde. Vi var meget tilfredse og nĆød at have maden āfor os selvā, frem for at skulle tage fra en morgenmadsbuffet.
Værelserne er pæne og rengjorte, og indeholder hvad man har brug for, for at fÄ en god nats søvn. Og skulle man have lyst til at se fjernsyn, sÄ forefindes et sÄdant pÄ hvert værelse. Ovenikøbet med mulighed for at vælge imellem flere forskellige, herunder danske, kanaler.
Vi kunne godt lide at befinde os pÄ et hotel, som netop har en Ärelang historie i Oksbøl. Det har ændret sig igennem tiden, hvilket ogsÄ har sin charme. Min familie og jeg - der har jyske aner - hÄber meget Turisthotellet fÄr lov at bestÄ længe endnu!